وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي ستاد پدافند غیرعامل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
سال جهش تولید
  • 1399/05/25 - 13:39
  • 36
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
برگزاری جلسه

نشست بررسي طرح پيشنهادي اتصال خط مترو به مراکز درمانی

نشست بررسي طرح پيشنهادي اتصال خط مترو به مراکز درمانی و احداث پایگاه‌های اورژانس پیش‌بیمارستانی در ایستگاه‌های مترو تهران به ریاست دکتر کولیوند رئیس کمیته پدافند غیرعامل و با حضور مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو تهران و ریاست اورژانس تهران و ستاد پدافند غیر عامل وزارت بهداشت برگزار شد.

نشست بررسي طرح پيشنهادي اتصال خط مترو به مراکز درمانی و احداث پایگاه‌های اورژانس پیش‌بیمارستانی در ایستگاه‌های مترو تهران به ریاست دکتر کولیوند رئیس کمیته پدافند غیرعامل و رئیس سازمان اورژانس کشور و با حضور مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو تهران و ریاست اورژانس تهران و ستاد پدافند غیر عامل وزارت بهداشت برگزار شد.

در این جلسه، رئیس کمیته پدافند غیرعامل و سازمان اورژانس کشور در خصوص اهمیت وجود پایگاه‌های اورژانس در ایستگاه‌های مترو در زمان بحران گفت: مترو تهران یکی از مهمترین و استرتژیک‌ترین مناطق حساس می‌باشد که در مواقع بحران این ایستگاه‌ها می‌توانند برای ما بسیار مهم باشد چرا که حجم انبوهی از مردم از مترو استفاده می‌کنند و ایجاد پایگاه در این ایستگاه‌ها جهت پیشگیری و کاهش خطر، آمادگی، پاسخ و باز توانی تهدیدات و حوادث بسیار دارای اهمیت است.

دکترکولیوند با اشاره به این مطلب که اورژانس تهران باید به مراکز درمانی ترومایی از طریق خطوط مترو و رمپ ارتباط داشته باشد اعلام کردند که طرح ارتباط ایستگاه‌های مترو با 8 بیمارستان ترومایی در حال تهیه و ابلاغ می باشد.

مدیر عامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران نیز در پاسخ گفتند که تحقق این امر در ایستگاه‌هایی که تاکنون احداث شده و در حال بهره برداری است از ابعاد فنی، مهندسی و اجرایی بسیار دشوار است . اما انجام این امر در مورد خطوطی که در حال ساخت و طراحی بوده و در آینده نزدیک به بهره برداری می رسند امکان پذیر است. ایشان افزود در حال حاضر این اتصال در برخی از مراکز نظیر ایستگاه مترو برج میلاد انجام شده و در حال بهره‌برداری است و امکان جابه جایی مصدومین به بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی میلاد امکان پذیر خواهد بود.

وی افزود در خصوص توسعه طرح استقرار پایگاههای اورژانس در ایستگاههای متروی استان تهران نیز آماده هر گونه همکاری با سازمان اورژانس تهران و اجرای الزامات و ملاحظات فنی و اجرایی وزارت بهداشت و سازمان پدافند غیر عامل هستیم.

در پایان این نشست مقرر شد برنامه‌ریزی سناریو مانور در ایستگاه مترو، رعایت الزامات و ملاحظات احداث پایگاه‌های اورژانس در خطوط جدید مترو و جانمایی برانکارد بیماربر در زمان بحران اجرایی شود.

  • گروه خبری : گروه های مطالب,روابط عمومی,اخبار دانشگاه ها
  • کد خبر : 201469
کلمات کلیدی